The 7th joint Conference on Artificial Intelligence & Robotics And the 9th RoboCup IranOpen International Symposium

Location:The 7th joint Conference on Artificial Intelligence & Robotics and the 8th RoboCupIranOpen International Symposium will be held in conjunction with RoboCupIranOpen 2017 in Qazvin, Iran on April 09, 2017. The conference will be located at the Qazvin Islamic Azad University (QIAU). A popular tourist destination,Qazvin is the largest city and capital of the Province of Qazvin in Iran. Qazvin was an ancient capital in the Persian Empire and nowadays is known as the calligraphy capital of Iran with many historical and natural attractions.

6th joint Conference on Artificial Intelligence & Robotics and 8th RoboCup IranOpen International Symposium

تاریخ : 21 / 1 / 1395مشاهده جزئیات بیشتر

To extend the Symposium beyond RoboCup activities it is jointly held with the 6th conference of AI & Robotics which will give researchers from different disciplines of AI and Robotics to identify important new trends and challenges in major sub fields of Artificial Intelligence and Mobile Robots.

چهارمین کنفرانس بین المللی کنترل، ابزاردقیق و اتوماسیون

تاریخ : 7 و 8 بهمن 1394مشاهده جزئیات بیشتر

بسیار خوشحال و مفتخریم که با لطف و عنایت الهی، مقدم شما گرامیان را برای شرکت در چهارمین کنفرانس بین المللی کنترل، ابزاردقیق و اتوماسیون به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ارج ‎نهیم.

کنفرانس بین المللی کنترل، ابزاردقیق و اتوماسیون با هدف پیشبرد مرزهای دانش، ایجاد فضای مناسب جهت گردهمایی دانشمندان، محققان، کارآفرینان، کارشناسان صنعتی و دانشجویان و به منظور ارائه فعالیت‎های تحقیقاتی و آخرین دستاوردهای علمی و صنعتی و تبادل نظر علمی و فنی با همکاری انجمن مهندسان کنترل و ابزاردقیق در حوزه‎های مختلف کنترل و اتوماسیون صنعتی نظیر تحلیل و طراحی سیستمهای کنترل خطی و غیرخطی، کنترل کلاسیک (بهینه، غیرخطی، تطبیقی، مقاوم، پیش بین، مرتبه کسری، آشوبناک)، کنترل هوشمند (فازی، شبکه های عصبی، الگوریتمهای تکاملی و ...)، شناسایی سیستمها، سیستمهای مبتنی بر شبکه، کاربرد سیستمهای کنترل در رباتیک، مکاترونیک، هدایت و ناوبری، کنترل ترافیک شبکه، شبکه های هوشمند انرژی، شبکه های سنسوری، ابزاردقیق و اتوماسیون صنعتی، حسگرها و عملگرها، پروتکلهای ارتباطی، اتوماسیون خودرو، اتوماسیون در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، اتوماسیون در نیروگاهها، سیستمهای اسکادا، سیستمهای فیلدباس و با حضور سخنرانان کلیدی خارجی و داخلی همراه با برگزاری چند کارگاه های آموزشی و نمایشگاه جانبی کنفرانس برگزار می‎گردد.

کمیته اجرایی کنفرانس درصدد است تا با برگزاری نشستهای تخصصی، سخنرانیهای کلیدی و همچنین میزگردهای آموزشی و تخصصی و نمایشگاههای صنعتی، دانش پژوهان را با آخرین دستاوردهای دانش فنی و زمینه های مختلف حوزه کنترل و اتوماسیون صنعتی آشنا سازد. همچنین به منظور ارتقاء ارتباط صنعت و دانشگاه و حضور فعالتر صنعتگران، نشستهای تخصصی با حضور صاحبنظران حوزه صنعت نیز برگزار خواهد شد.

در پایان امیدواریم با مشارکت هرچه بیشتر محققان، اساتید، دانشجویان و صنعتگران محترم در این کنفرانس، بتوان غنای علمی و معنوی کنفرانس را افزایش بخشیده و شاهد پیشرفتهای بیشتری در حوزه کنترل و اتوماسیون صنعتی باشیم.

از پنداره ها تا پدیده ها در معماری و شهرسازی

سومین همایش فارغ التحصیلان و دانشجویان دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با عنوان "از پنداره ها تا پدیده ها در معماری و شهرسازی" در تاریخ سوم مهرماه 1395 برگزار خواهد شد. هدف از این همایش گردهمایی دانشجویان و فارغ التحصیلان معماری و شهرسازی و همچنین تجلیل از فارغ التحصیلان برتر در حوزه های مختلف آموزشی، پژوهشی و اجرایی است. از اهداف دیگر همایش می­توان به بهره­مندی از مهارت های دانشجویان و فارغ التحصیلان توانمند در زمینه مقاله نویسی در محدوده محورهای همایش اشاره نمود. همچنین در این همایش مد نظر است پنل های فارغ التحصیلی با حضور دانشجویان برتر در حوزه های مختلف برگزار گردد. مهمترین رویکرد این همایش گردهمایی، همبستگی و تبادل اطلاعات بین اعضای خانواده بزرگ معماری و شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین است.

همایش ملی فرهنگ، کالبد و محیط در معماری و شهراسلامی

شهر اسلامى زيستگاه طبيعي و مدني مسلمانان است. از اين رو بايستي از هر لحاظ تامين كننده نيازهاي طبيعي و مدني ساكنين آن باشد. نياز هاي طبيعي هم شامل خواسته هاي روحي، رواني و زيبايي شناختي انسان­ها مي شود و هم نياز­هاي مادي و فيزيولوژيك را در بر مي­گيرد. در نگاه رهبر معظم انقلاب شهر اسلامي محيطي معتدل بر پايه عدالت اسلامي است كه در آن آرامش روحي و رواني مردم توأم با حفظ سلامت جسمي و رفاه مادي شهروندان است. لازمه رسيدن به شهر اسلامي، رعايت صحيح تمام شرايطي است كه اسلام براي زندگي مومنانه توأم با رفاه و آسايش مردم در نظر گرفته است. این عبارات گوشه ای از بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با شهر اسلامی است. ایشان ويژگي­هاي اساسي شهر اسلامي را نیز در دو حوزه نماد هاي بصري و جلوه­هاي ظاهري در شهر و محتواي شهر و برنامه­هاي شهري مورد توجه قرار داده اند. شهر اسلامي مفهومي براي معرفي شهرهايي متأثر از فرهنگ و آموزه هاي ديني و ارزشهاي اسلامي است. براي شناخت آثار کالبدي، فضايي، اجتماعي، اقتصادي و مديريتي دين اسلام بر شهرها و تبيين الگويي براي تمايز اين شهرها از ساير شهرهاي جهان، بررسي­ها و تحقيقات متعددي انجام و تحليلهاي گوناگوني ارايه شده است خصوصیات شهر اسلامی در سه قلمرو اقتصادی، کالبدی و اجتماعی دسته بندی می شوند. در ایجاد شهر اسلامی باید به مسائلی از قبیل: عدالت در تقسیم خدمات شهری، تأمین آرامش روحی و امنیت معنوی، ظهور و اعتلای مظاهر اسلامی و انقلابی، عمران و آبادی و زیبایی و حفظ طبیعت و صفای معنوی اشاره نمود.